MAINE HOUSE OF REPRESENTATIVES

Candidates for the 11/4/14 General Election

From Robert B. Hunt, Clerk of the House Pro Tempore

(Including Major Party Write-Ins, Unenrolled and Other Candidates)

Code:
* - Incumbent, ** - Former Member of the House and/or Senate
‡ - Declared Write-In Candidate
† - Withdrew Too Late to be Removed from the Ballot
D - Democrat, G - Green Independent, R - Republican, I - Independent, U - Unenrolled

DRAFT

This list has been compiled from a number of sources and represents the most complete and accurate information we could find.

Last Posted 10/28/2014

If you have additional address information, phone numbers, updates or corrections
please let us know at (207) 287-1400 or
webmaster_house@legislature.maine.gov

District 1
Deane Rykerson* (D-Kittery) 1 Salt Marsh Lane, Kittery Point 03905 - tel. (207) 439-8755
Jeffrey W. Pelletier (R-Kittery) 109 Brave Boat Harbor Road, Kittery Point 03905 - tel. (207) 703-8842

District 2
Roberta B. Beavers* (D-South Berwick) 72 Woodland Hills, South Berwick 03908 - tel. (207) 748-3432
Jonathan Michael Moynahan (R-Eliot) P. O. Box 81, Eliot 03903 - tel. (207) 929-0847

District 3
Lydia Blume (D-York) P. O. Box 1738, York Beach 03910 - tel. (207) 363-9234
Arthur Kyricos (R-York) P. O. Box 574, York Harbor 03911 - tel. (207) 363-4149

District 4
Patricia Hymanson (D-York) 34 High Pine Road, York 03909 - tel. (207) 363-8353
Bradley S. Moulton** (R-York) P. O. Box 35, Cape Neddick 03902 - tel. (207) 361-1532

District 5
Joshua R. Plante* (D-Berwick) P. O. Box 142, Berwick 03901 - tel. (603) 978-2788
Beth A. O'Connor** (R-Berwick) 92 Sullivan Street, Berwick 03901 - tel. (207) 698-7899

District 6
Mark W. Eves* (D-North Berwick) 29 Acorn Lane, North Berwick 03906 - tel. (207) 287-1300
Todd Prescott (R-South Berwick) 4 Dogwood Drive, South Berwick 03908 - tel. (603) 828-8690

District 7
Joachim H. Howard (D-Wells) 34 Furbish Road, Wells 04090 - tel. (603) 765-7889
Robert A. Foley (R-Wells) 57 Shady Lane, Wells 04090 - tel. (207) 646-2409

District 8
Christopher W. Babbidge** (D-Kennebunk) 84 Stratford Place, Kennebunk 04043 - tel. (207) 985-3332
Edward Karytko (R-Kennebunk) P. O. Box 250, West Kennebunk 04094 - tel. (207) 985-9009

District 9
Diane M. Denk (D-Kennebunk) 32 River's Edge Drive, Kennebunk 04043 - tel. (207) 967-8302
H. Stedman Seavey** (R-Kennebunkport) 154 Wildes District Road, Kennebunkport 04046 - tel. (207) 967-5991

District 10
Amy J. Davidoff (D-Arundel) P. O. Box 568, Kennebunk 04043 - tel. (207) 967-0434
Wayne R. Parry* (R-Arundel) 851 Alfred Road, Arundel 04046 - tel. (207) 286-9145

District 11
Ryan M. Fecteau (D-Biddeford) 30 Herring Avenue Ext., Biddeford 04005 - tel. (207) 283-1839
Debi A. Davis (R-Biddeford) 88 West Street, Biddeford 04005 - tel. (207) 837-1279

District 12
Martin J. Grohman (D-Biddeford) 9 Lisa Lane, Biddeford 04005 - tel. (207) 283-1476
Perry V. Aberle (R-Biddeford) 239 Elm Street, Biddeford 04005 - tel. (207) 289-4938
Barbra Jean Thompson (U-Biddeford) 22 Southgate Avenue, Biddeford 04005 - tel. (207) 590-5966

District 13
George W. Hogan** (D-Old Orchard Beach) 17 Seacliff Avenue, Old Orchard Beach 04064 - tel. (207) 934-0492
Sharri K. MacDonald* (R-Old Orchard Beach) 171 Portland Avenue, Old Orchard Beach 04064 - tel. (207) 590-4201

District 14
Barry J. Hobbins* (D-Saco) 22 Glenhaven Circle, Saco 04072 - tel. (207) 229-8996

District 15
Justin M. Chenette* (D-Saco) 19 Buckthorn Circle, Saco 04072 - tel. (207) 590-3266
Carol A. Patterson (R-Saco) 105 New County Road, Saco 04072 - tel. (207) 282-0601

District 16
Ronald E. Usher** (D-Buxton) 4 Whispering Pines Drive, Buxton 04093 - tel. (207) 929-3474
Donald G. Marean* (R-Hollis) 233 Bonny Eagle Road, Hollis 04042 - tel. (207) 727-5527

District 17
Dwayne W. Prescott (R-Waterboro) 1094 Sokokis Trail, North Waterboro 04061 - tel. (207) 710-1614

District 18
Anne-Marie Mastraccio* (D-Sanford) 23 Lebanon Street, Sanford 04073 - tel. (207) 324-8692
Gordon E. Frohloff (R-Sanford) 96 School Street, Sanford 04073 - tel. (207) 324-6445

District 19
William F. Noon* (D-Sanford) 78 Sunset Road, Springvale 04083 - tel. (207) 432-1790
Matthew A. Harrington (R-Sanford) P. O. Box 1769, Sanford 04073 - tel. (207) 831-6746

District 20
Bettie K. Harris-Howard (D-Lebanon) 1062 Carl Broggi Highway, Lebanon 04027 - tel. (207) 457-6281
Karen A. Gerrish (R-Lebanon) P. O. Box 291, Lebanon 04027 - tel. (207) 651-5452
Harrison Thorp (R-Lebanon) 152 Prospect Hill Road, Lebanon 04027 - tel. (207) 432-2218

District 21
James J. Campbell, Sr.* (I-Newfield) P. O. Box 29, West Newfield 04095 - tel. (207) 793-2396
Frank L. Boucher (R-Limerick) 365 Elm Street, Limerick 04048 - tel. (207) 793-2440

District 22
Gregory P. Mehlhorn (D-Limerick) 119 Coffin Hill Road, Limerick 04048 - tel. (207) 749-8294
Jonathan L. Kinney* (R-Limington) 179 Beaver Berry Road, Limington 04049 - tel. (207) 637-2366

District 23
Michael A. Shaw* (D-Standish) 5 Perimeter Avenue, Standish 04084 - tel. (207) 787-4352
Michael Wakefield (G-Standish) 22 Arthur Drive, Steep Falls 04085 - tel. (207) 274-8033
Lester S. Ordway (R-Standish) P. O. Box 212, Standish 04084 - tel. (207) 642-3491

District 24
Mark E. Bryant** (D-Windham) 166 Albion Road, Windham 04062 - tel. (207) 892-6591
Dennis E. Welch (R-Windham) P. O. Box 1511, Windham 04062 - tel. (207) 252-9662

District 25
Jennie L. Butler (D-Windham) 49 Carriage Hill Drive, Windham 04062 - tel. (207) 893-1849
Patrick W. Corey (R-Windham) 353 River Road, Windham 04062 - tel. (207) 749-1336

District 26
Linda F. Sanborn* (D-Gorham) 170 Spiller Road, Gorham 04038 - tel. (207) 939-2879
† Kenneth J. Hoyt (R-Gorham) 13 Rust Road, Gorham 04038 - tel. (207) 839-2406

District 27
Andrew J. McLean* (D-Gorham) 114 Johnson Road, Gorham 04038 - tel. (207) 939-8482
Tyler K. Kinney (R-Gorham) 21 Little River Drive, Gorham 04038 - tel. (207) 749-0463

District 28
Dwight H. Ely (D-Scarborough) 5 Elysian Way, Scarborough 04074 - tel. (207) 883-9737
Heather W. Sirocki* (R-Scarborough) 32 Glendale Circle, Scarborough 04074 - tel. (207) 883-5609

District 29
Paul Aranson (D-Scarborough) 4 Minuteman Drive, Scarborough 04074 - tel. (207) 324-4198
Karen Vachon (R-Scarborough) 25 Ocean Avenue, Scarborough 04074 - tel. (207) 883-4715

District 30
Kimberly J. Monaghan-Derrig* (D-Cape Elizabeth) 6 Russet Lane, Cape Elizabeth 04107 - tel. (207) 749-9443
Pauline S. Wilcox (R-Cape Elizabeth) 17 Cape Woods Drive, Cape Elizabeth 04107 - tel. (207) 799-7430

District 31
Terry K. Morrison* (D-South Portland) 13 Ocean Street, South Portland 04106 - tel. (207) 831-0828

District 32
Scott M. Hamann* (D-South Portland) 60 Thornton Avenue, South Portland 04106 - tel. (207) 233-2951

District 33
Rosemarie De Angelis (D-South Portland) 30 Buttonwood Street, South Portland 04106 - tel. (207) 799-0219
Andrew F. Reddy (G-South Portland) 14 Church Street, South Portland 04106 - tel. (207) 756-3385
Kevin J. Battle (R-South Portland) 83 Sandy Hill Road, South Portland 04106 - tel. (207) 874-6699

District 34
Drew M. Gattine* (D-Westbrook) 529 Stroudwater Street, Westbrook 04092 - tel. (207) 409-3477
Rose Marie Russell (R-Westbrook) 345 Saco Street, Unit 8, Westbrook 04092 - tel. (207) 591-5171

District 35
Dillon Bates (D-Westbrook) 47 Garfield Street, #1, Westbrook 04092 - tel. (207) 570-1075
Emily Sarah Downing (R-Westbrook) 882 Bridgton Road, Westbrook 04092 - tel. (207) 523-0421

District 36
Denise Patricia Harlow* (D-Portland) 36 Broadway, Portland 04103 - tel. (207) 409-0870
Samuel K. Chandler (G-Portland) 26 Poland Street, Portland 04103 - tel. (207) 460-0295
Richard A. Dodge (R-Portland) 1281 Forest Avenue, Portland 04103 - tel. (207) 797-6719

District 37
Richard R. Farnsworth* (D-Portland) 55 Old Mast Road, Portland 04102 - tel. (207) 874-6399

District 38
Matthew W. Moonen* (D-Portland) 89 Spruce Street, #4, Portland 04102 - tel. (207) 332-7823
Thomas Joseph Loring (R-Portland) 327 Brackett Street, Portland 04102 - tel. (207) 671-7651

District 39
Diane M. Russell* (D-Portland) 184 Congress Street, Portland 04101 - tel. (207) 272-9182
Lauren Marie Besanko (G-Portland) 4 Monument Street #8, Portland 04101 - tel. (207) 329-1849

District 40
Herbert C. Adams** (D-Portland) 231 State Street, Portland 04101 - tel. (207) 772-2565
Benjamin M. Chipman* (I-Portland) 5 Mayo Street #3, Portland 04101 - tel. (207) 318-4961
Mark A. Lockman (R-Portland) 655 Congress Street, Apt. 720, Portland 04101 - tel. (207) 907-5017

District 41
Erik C. Jorgensen* (D-Portland) 83 Highland Street, Portland 04103 - tel. (207) 939-7120
James H. Azzola (R-Portland) P. O. Box 10824, Portland 04104 - tel. (207) 956-8156

District 42
Peter C. Stuckey* (D-Portland) 20 Vaill Street, Portland 04103 - tel. (207) 773-3345
Marc M. Lamontagne (R-Portland) 922 Baxter Boulevard, Portland 04103 - tel. (207) 774-8909

District 43
Mark N. Dion* (D-Portland) 45 Allison Avenue, Portland 04103 - tel. (207) 797-6341
Shannon Rafferty-Roy (R-Portland) 13 Sanborn Street, Portland 04103 - tel. (207) 318-4924

District 44
Teresa S. Pierce (D-Falmouth) 6 Waites Landing Road, Falmouth 04105 - tel. (207) 781-7144
Gregory S. Payeur (R-Falmouth) 350 Falmouth Road, Falmouth 04105 - tel. (207) 878-3571

District 45
Dale Denno (D-Cumberland) 275 Main Street, Cumberland Center 04021 - tel. (207) 829-6183
Michael J. Timmons (R-Cumberland) 140 Bruce Hill Road, Cumberland 04021 - tel. (207) 829-4856

District 46
Anne P. Graham* (D-North Yarmouth) 97 Farms Edge Road, North Yarmouth 04097 - tel. (207) 846-0049
Paul Chace (R-Durham) 31 Colonial Drive, Durham 04222 - tel. (207) 353-0637

District 47
Janice E. Cooper* (D-Yarmouth) 53 West Elm Street, Yarmouth 04096 - tel. (207) 847-3193
Richard Vinton Snow (R-Yarmouth) 73 Landing Woods Road, Yarmouth 04096 - tel. (207) 846-3569

District 48
Sara Gideon* (D-Freeport) 37 South Freeport Road, Freeport 04032 - tel. (207) 865-9593
Paul Benjamin Schulz (R-Pownal) P. O. Box 80, Pownal 04069 - tel. (702) 493-1339

District 49
Matthea Elisabeth Larsen Daughtry* (D-Brunswick) 11B Everett Street, Brunswick 04011 - tel. (207) 522-0913
Michael R. Stevens (R-Brunswick) 11 Peary Drive, Brunswick 04011 - tel. (207) 373-1589

District 50
Ralph L. Tucker (D-Brunswick) 15 McKeen Street, Brunswick 04011 - tel. (207) 725-7639
Mark Holbrook (R-Brunswick) 130 Given Shipyard Road, Brunswick 04011 - tel. (207) 725-4317

District 51
Joyce McCreight (D-Harpswell) 155 Gun Point Road, Harpswell 04079 - tel. (207) 807-7984
Byron D. Watson (R-Brunswick) 33 Beverly Drive, Brunswick 04011 - tel. (207) 319-6466

District 52
Jennifer L. DeChant* (D-Bath) 1008 Middle Street, Bath 04530 - tel. (207) 442-8486
Ryan Matthew Daniels (R-Bath) 63 York Street, Bath 04530 - tel. (207) 208-0008

District 53
Peter S. Kent* (D-Woolwich) 182 Montsweag Road, Woolwich 04579 - tel. (207) 442-9255
Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) P. O. Box 51, Dresden 04342 - tel. (207) 737-9051

District 54
Denise Tepler (D-Topsham) 13 Homeplace, Topsham 04086 - tel. (207) 729-4018
Daniel Longley Stromgren (G-Topsham) 20 Coombs Road, Topsham 04086 - tel. (207) 751-7475
Kim J. Talbot (R-Topsham) 120 W School House Crossing Road, Topsham 04086 - tel. (207) 725-5150

District 55
Alice D. Elliott (D-Richmond) 14 Beech Street, Richmond 04357 - tel. (207) 737-9699
Brian D. Hobart (R-Bowdoinham) 239 Ridge Road, Bowdoinham 04008 - tel. (207) 666-3075

District 56
Dale J. Crafts* (R-Lisbon) 2 Passing Lane, Lisbon Falls 04252 - tel. (207) 353-5469

District 57
Katherine E. Ver Sluis (D-Sabattus) 133 Dube Drive, Sabattus 04280 - tel. (207) 375-8700
Stephen J. Wood* (R-Sabattus) P. O. Box 927, Sabattus 04280 - tel. (207) 740-3723
Gerard R. Tardif (U-Sabattus) 696 Middle Road, Sabattus 04280 - tel. (207) 375-8883

District 58
Michel A. Lajoie* (D-Lewiston) 279 Old Greene Road, Lewiston 04240 - tel. (207) 783-1927
Luke D. Jensen (R-Lewiston) 18 Hillmount Drive, Lewiston 04240 - tel. (207) 333-1410

District 59
Margaret R. Rotundo* (D-Lewiston) 446 College Street, Lewiston 04240 - tel. (207) 784-3259

District 60
Jared F. Golden (D-Lewiston) 47 Nichols Street, Apt. 1F, Lewiston 04240 - tel. (207) 402-4410
Leslie T. Dubois (R-Lewiston) 588 Main Street, Lewiston 04240 - tel. (207) 577-1187

District 61
Heidi E. Brooks (D-Lewiston) 1 Pleasant Street, #2, Lewiston 04240 - tel. (207) 782-2146
Robert A. Reed (R-Lewiston) 58 Albert Street, Lewiston 04240
Mark A. Cayer (U-Lewiston) 97 Summit Avenue, Lewiston 04240 - tel. (207) 795-5043

District 62
Gina M. Melaragno (D-Auburn) 25 James Street, Apt. 3, Auburn 04210 - tel. (207) 782-3348
Brandon Eli Dickey (R-Auburn) 36 Second Street, Apt. 1R, Auburn 04210 - tel. (207) 482-0708
John M. Michael** (U-Auburn) P. O. Box 233, Auburn 04212 - tel. (207) 518-8060

District 63
R. Wayne Werts* (D-Auburn) 556 Pownal Road, Auburn 04210 - tel. (207) 783-6931
Bruce A. Bickford** (R-Auburn) 64 Cameron Lane, Auburn 04210 - tel. (207) 795-6844

District 64
Bettyann Watson Sheats (D-Auburn) 32 Waterview Drive, Auburn 04210 - tel. (207) 777-4537
David P. Sawicki (R-Auburn) 707 Lake Shore Drive, Auburn 04210 - tel. (207) 753-6312

District 65
Rosa Phillips Van Wie (D-New Gloucester) 292 Town Farm Road, New Gloucester 04260 - tel. (207) 926-3568
Eleanor M. Espling* (R-New Gloucester) 12 Lewiston Road, New Gloucester 04260 - tel. (207) 926-6082

District 66
Mary-Vienessa Fernandes (D-Casco) P. O. Box 73, Casco 04015 - tel. (207) 776-2319
Lisa H. Willey (G-Casco) P. O. Box 193, South Casco 04077 - tel. (207) 655-4139
Michael D. McClellan* (R-Raymond) 27 Pismire Mountain Road, Raymond 04071 - tel. (207) 655-4438

District 67
Bonnie Titcomb Lewis** (D-Raymond) P. O. Box 262, Raymond 04071 - tel. (207) 655-6078
Susan M. Austin** (R-Gray) 136 Yarmouth Road, Gray 04039 - tel. (207) 657-4100

District 68
Christine B. Powers* (D-Naples) 280 Thompsons Point Road, Naples 04055 - tel. (207) 318-2511
John M. Nostin (R-Naples) 76 Colony Lane, Naples 04055 - tel. (207) 671-1177

District 69
Lisa Renee Villa* (D-Harrison) P. O. Box 427, Harrison 04040 - tel. (207) 712-5222
Phyllis A. Ginzler (R-Bridgton) 10 Blue Jay Lane, Bridgton 04009 - tel. (207) 647-8257

District 70
Helen Rankin* (D-Hiram) 84 Sebago Road, Hiram 04041 - tel. (207) 625-4620
Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) P. O. Box 321, Cornish 04020 - tel. (207) 838-7451

District 71
Dennise Dullea Whitley (D-Norway) 22 Cherry Drive, Norway 04268 - tel. (207) 743-7541
Tom J. Winsor* (R-Norway) 107 Thurston Road, Norway 04268 - tel. (207) 527-2233

District 72
James F. Bradley (D-Mechanic Falls) 1 Purington Avenue, Mechanic Falls 04256 - tel. (207) 346-1536
Kathleen Rose Jackson Dillingham (R-Oxford) 75 Hebron Road, Oxford 04270 - tel. (207) 744-2153

District 73
Robert Kirchherr (D-Paris) 674 Elm Hill Road, South Paris 04281 - tel. (207) 743-6067
Lloyd C. Herrick (R-Paris) P. O. Box 54, Paris 04271 - tel. 207) 514-0414

District 74
Paul E. Gilbert* (D-Jay) P. O. Box 186, Jay 04239 - tel. (207) 897-5143
C. Harvey Calden (R-Jay) 1 Cessna Lane, Jay 04239 - tel. (207) 897-4056

District 75
Charles F. Dingman (D-Leeds) 805 River Road, Leeds 04263 - tel. (207) 524-5701
Jeffrey L. Timberlake* (R-Turner) 284 Ricker Hill Road, Turner 04282 - tel. (207) 225-6016

District 76
Richard H. C. Tracy** (D-Rome) 3 Wentworth Place, Rome 04963 - tel. (207) 397-4171
Gary L. Hilliard (R-Belgrade) 511 Dunn Road, Belgrade 04917 - tel. (207) 415-8124

District 77
Alan B. Tibbetts (D-Sidney) 23 Field Road, Sidney 04330 - tel. (207) 547-4394
Robert W. Nutting* (R-Oakland) P. O. Box 100, Oakland 04963 - tel. (207) 465-7139

District 78
Catherine M. Nadeau* (D-Winslow) 23 Patterson Avenue, Winslow 04901 - tel. (207) 873-2025
Susan Ellen Morissette** (R-Winslow) 7 First Street, Winslow 04901 - tel. (207) 873-5106

District 79
Cristina L. Evers (D-China) 111 Kidder Road, China 04358 - tel. (207) 445-4708
Timothy S. Theriault (R-China) 1210 Lakeview Drive, China 04358 - tel. (207) 968-2641

District 80
Lori A. Fowle* (D-Vassalboro) 305 Taber Hill Road, Vassalboro 04989 - tel. (207) 872-7268
Ray L. Bates (R-Windsor) 129 Legion Park Road, Windsor 04363 - tel. (207) 592-0773

District 81
Craig V. Hickman* (D-Winthrop) 192 Annabessacook Road, Winthrop 04364 - tel. (207) 377-3276
Lee T. Fellman (R-Readfield) 76 Lane Road, Readfield 04355 - tel. (207) 512-0711

District 82
Rachel L. Sukeforth (D-Litchfield) 1372 West Road, Litchfield 04350 - tel. (207) 333-8609
Randall Adam Greenwood (R-Wales) 38 Witherell Road, Wales 04280 - tel. (207) 375-7188

District 83
Gay M. Grant* (D-Gardiner) P. O. Box 4, South Gardiner 04359 - tel. (207) 582-5882
Curtis C. Ayotte (R-Farmingdale) 15 Peter Path, Farmingdale 04344 - tel. (207) 557-5154

District 84
Charlotte May Warren (D-Hallowell) 19 Oakwood Drive, Hallowell 04347 - tel. (207) 441-9116
Darrick X. Banda (R-Manchester) 36 Woodridge Drive, Manchester 04351 - tel. (207) 623-3731

District 85
Donna R. Doore (D-Augusta) 49 Pleasant Hill Road, Augusta 04330 - tel. (207) 592-6849
Kimberly Jeanne Davis** (R-Augusta) 28 Eastern Avenue, Augusta 04330 - tel. (207) 622-2968

District 86
Monica L. Castellanos (D-Augusta) 30 South Chestnut Street, Augusta 04330 - tel. (207) 240-2581
Matthew G. Pouliot* (R-Augusta) 99 Winthrop Street, Augusta 04330 - tel. (207) 441-9418

District 87
Timothy I. Marks* (D-Pittston) 640 Kelley Road, Pittston 04345 - tel. (207) 582-6798
Jeffery P. Hanley (R-Pittston) 52 Turner Drive, Pittston 04345 - tel. (207) 582-1524

District 88
Deborah J. Sanderson* (R-Chelsea) 64 Whittier Drive, Chelsea 04330 - tel. (207) 623-2168

District 89
Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) 76 Park Street, Boothbay Harbor 04538 - tel. (207) 633-4600
Willliam H. Coombs (U-Edgecomb) 416 Route 1, Edgecomb 04556 - tel. (207) 633-5935

District 90
Michael G. Devin* (D-Newcastle) 1 Hillcrest Road, Newcastle 04553 - tel. (207) 563-3132
Anna Morkeski (R-Damariscotta) 247 Bristol Road, Damariscotta 04543 - tel. (207) 200-8724

District 91
Ellen A. Winchenbach* (R-Waldoboro) 1121 Manktown Road, Waldoboro 04572 - tel. (207) 832-2005
Jeffrey Evangelos* (U-Friendship) 465 Waldoboro Road, Friendship 04547 - tel. (207) 832-7378

District 92
Chuck Kruger* (D-Thomaston) 37 Green Street, Thomaston 04861 - tel. (207) 354-8239
Sonja Sleeper (R-South Thomaston) P. O. Box 232, South Thomaston 04858 - tel. (207) 230-4495

District 93
Elizabeth E. Dickerson* (D-Rockland) 260 West Meadow Road, Rockland 04841 - tel. (207) 596-0028
James M. Kalloch (R-Rockland) 41 North Main Street, Rockland 04841 - tel. (207) 691-6030

District 94
Joan W. Welsh* (D-Rockport) 54 Sea Street, Rockport 04856 - tel. (207) 236-6554
Ronald J. Bovasso (R-Camden) 15 Rawson Avenue, Camden 04843 - tel. (207) 593-6998
Owen David Casas (U-Rockport) 341 West Street, Rockport 04856 - tel. (207) 236-3949

District 95
Randall A. Parr (G-Appleton) 539 Searsmont Road, Appleton 04862 - tel. (207) 542-8885
Wesley E. Richardson** (R-Warren) 893 North Pond Road, Warren 04864 - tel. (207) 273-3572
Christian William Neils (U-Appleton) 473 Peasetown Road, Appleton 04862 - tel. (207) 390-0987
Gary E. Sukeforth** (U-Appleton) P. O. Box 840, Union 04862 - tel. (207) 975-3020

District 96
Christine S. Burstein (D-Lincolnville) 161 Narrows Road, Lincolnville 04849 - tel. (207) 763-4293
Peter Weston (R-Montville) 154 Choate Road, Montville 04941 - tel. (207) 592-5471

District 97
Erin D. Herbig* (D-Belfast) P.O. Box 1015, Belfast 04915 - tel. (207) 542-7654
Paige Katharine Brown (G-Northport) P. O. Box 42, Belfast 04915 - tel. (207) 649-4128

District 98
James S. Gillway* (R-Searsport) 79 Bowen Road, Searsport 04974 - tel. (207) 548-6429
Joseph E. Brooks* (U-Winterport) 325 Stream Road, Winterport 04496 - tel. (207) 223-5041

District 99
Brian L. Jones* (D-Freedom) 12 Burnham Hill Road, Freedom 04941 - tel. (207) 385-5226
MaryAnne Kinney (R-Knox) 40 Maple Lane, Knox 04986 - tel. (207) 568-7577

District 100
Frederick H. Austin (D-Newport) 11 Grove Street, Newport 04953 - tel. (207) 368-4056
Kenneth Wade Fredette* (R-Newport) P. O. Box 70, Newport 04953 - tel. (207) 368-5562
David L. Bright (U-Dixmont) 4262 Kennebec Road, Dixmont 04932 - tel. (207) 234-4224

District 101
James E. Davitt (D-Hampden) 25 Summer Street, Hampden 04444 - tel. (207) 862-8113
Brian M. Duprey* (R-Hampden) P. O. Box 214, Hampden 04444 - tel. (207) 862-6076

District 102
Nathan M. Shea (G-Levant) 153 Hodgdon Road, Levant 04456
Stacey K. Guerin* (R-Glenburn) 79 Phillips Road, Glenburn 04401 - tel. (207) 884-7118

District 103
Mary E. Sharkus (D-Hermon) 707 Blackstream Road, Hermon 04401 - tel. (207) 941-2998
Roger E. Reed* (R-Carmel) 278 Murray Road, Carmel 04419 - tel. (207) 848-5136

District 104
David B. Pearson (D-Dexter) 230 Silvers Mills Road, Dexter 04930 - tel. (207) 924-5035
Raymond A. Wallace* (R-Dexter) 83 Pine Street, Dexter 04930 - tel. (207) 270-8041

District 105
Daniel S. Swain (D-Canaan) P. O. Box 31, Canaan 04924 - tel. (207) 271-0317
Joel R. Stetkis (R-Canaan) P. O. Box 336, Canaan 04924 - tel. (207) 399-7801

District 106
Stanley Byron Short, Jr.* (D-Pittsfield) P. O. Box 103, Pittsfield 04967 - tel. (207) 487-4944
Scott Walter Strom (R-Pittsfield) 111 Elm Street, Pittsfield 04967 - tel. (207) 487-7102

District 107
Jeff M. McCabe* (D-Skowhegan) 13 Olive Street, Skowhegan 04976 - tel. (207) 474-5402
Timothy S. Amadon (R-Skowhegan) 94 Back Road, Skowhegan 04976 - tel. (207) 474-8586

District 108
Karen Kusiak* (D-Fairfield) 66 Bray Avenue, Fairfield 04937 - tel. (207) 453-6834
John Joseph Picchiotti** (R-Fairfield) 6 Verdun Street, Fairfield 04937 - tel. (207) 453-2137

District 109
Thomas R. W. Longstaff* (D-Waterville) 39 Pleasant Street, Waterville 04901 - tel. (207) 872-6617

District 110
Henry E. M. Beck* (D-Waterville) P. O. Box 1723, Waterville 04903 - tel. (207) 837-4343
Mark Richard Andre (R-Oakland) 72 Mayflower Heights Drive, Oakland 04963 - tel. (207) 649-2140

District 111
Ann E. Dorney* (D-Norridgewock) 40 Parlin Drive, Norridgewock 04957 - tel. (207) 474-6201
Bradlee Thomas Farrin (R-Norridgewock) P. O. Box 687, Norridgewock 04957 - tel. (508) 634-5830

District 112
Jack W. Frost, Jr. (D-Anson) P. O. Box 385, Anson 04911 - tel. (207) 399-1547
Thomas H. Skolfield (R-Weld) 349 Phillips Road, Weld 04285 - tel. (207) 585-2638

District 113
Edward S. David (D-Farmington) 115 Stewart Avenue, Farmington 04938 - tel. (207) 778-2037
Andrew Russell Buckland (R-Farmington) 278 Maple Avenue, Farmington 04938 - tel. (207) 779-0587

District 114
Guy A. Iverson (D-Chesterville) 86 Gordon Hill Road, Chesterville 04938 - tel. (207) 897-5014
Russell J. Black* (R-Wilton) 123 Black Road, Wilton 04294 - tel. (207) 645-2990

District 115
Matthew J. Peterson* (D-Rumford) 1106 Route 2, Rumford 04276 - tel. (207) 776-8051
Terrence L. Magee (R-Woodstock) 61 Rumford Avenue, Woodstock 04219 - tel. (207) 665-2049

District 116
Malcolm M. Gill (D-Dixfield) 41 Spring Street, Dixfield 04224 - tel. (207) 562-8089
Richard A. Pickett (R-Dixfield) 21 Church Street, East Dixfield 04227 - tel. (207) 645-4893

District 117
Callie Pecunies (D-Albany Township) 176 Baker Road, Albany Township 04217 - tel. (207) 824-0335
Frances M. Head (R-Bethel) P. O. Box 61, West Bethel 04286 - tel. (207) 824-2114

District 118
Matthew J. Quinn (D-Cornville) 30 Huff Road, Cornville 04976 - tel. (207) 399-0566
Larry C. Dunphy* (R-Embden) P. O. Box 331, North Anson 04958 - tel. (207) 635-2831

District 119
Paul A. Stearns (R-Guilford) 33 Applebee Hill Road, Guilford 04443 - tel. (207) 343-2615

District 120
Donald James Crossman (D-Milo) 43 Summer Street, Milo 04463 - tel. (207) 279-0878
Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) P. O. Box 594, Dover-Foxcroft 04426 - tel. (207) 564-8214

District 121
Robert S. Duchesne** (D-Hudson) 478 Beechwood Avenue, Old Town 04468 - tel. (207) 827-3782
Douglas A. Smith (R-Corinth) P. O. Box 305, Corinth 04427 - tel. (207) 285-7366

District 122
Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) 143 Middle Street, Old Town 04468 - tel. (207) 827-8989
John M. Nuttall (R-Old Town) 5 Franklin Street, Old Town 04468 - tel. (207) 561-0404

District 123
Ryan D. Tipping-Spitz* (D-Orono) 279 Main Street, Orono 04473 - tel. (207) 866-4333
Andrew James Bracy (R-Orono) 4 Black Bear Avenue, Apt. 433, Orono 04473 - tel. (207) 608-0407

District 124
Aaron M. Frey* (D-Bangor) P.O. Box 74, Bangor 04402 - tel. (207) 249-9969
Colby B. Civiello (R-Bangor) P. O. Box 8064, Bangor 04402 - tel. (207) 947-7663

District 125
Victoria P. Kornfield* (D-Bangor) 48 Madison Street, Bangor 04401 - tel. (207) 947-7224
Gary E. Capehart (R-Bangor) P. O. Box 2822, Bangor 04402 - tel. (207) 990-1378

District 126
John C. Schneck* (D-Bangor) 2078 Ohio Street, Bangor 04401 - tel. (207) 942-7886
Douglas Damon** (R-Bangor) 59 Seventeenth Street, Bangor 04401 - tel. (207) 949-4735

District 127
Adam A. Goode* (D-Bangor) P. O. Box 2681, Bangor 04402 - tel. (207) 991-7000
James V. Lacadie (R-Bangor) 126 Lincoln Street, Bangor 04401 - tel. (207) 945-6203

District 128
Arthur C. Verow* (D-Brewer) 20 Greenwood Drive, Brewer 04412 - tel. (207) 989-7032
Gail M. Sheehan (R-Brewer) P. O. Box 32, Brewer 04412 - tel. (207) 745-3690

District 129
Teresa Montague (D-Clifton) 1178 Airline Road, Clifton 04428 - tel. (207) 843-7519
Peter A. Lyford (R-Eddington) 197 Jarvis Gore Drive, Eddington 04428 - tel. (207) 843-7759

District 130
Emery A. Deabay (D-Bucksport) 371 Jacob Buck Pond Road, Bucksport 04416 - tel. (207) 944-8408
Richard H. Campbell* (R-Orrington) 321 River Road, Orrington 04474 - tel. (207) 745-7748

District 131
Veronica Garvey Magnan** (D-Stockton Springs) P. O. Box 37, Sandy Point 04972 - tel. (207) 567-6097
Karleton S. Ward (R-Dedham) P. O. Box 612, Holden 04429 - tel. (207) 843-7548

District 132
Louis J. Luchini* (D-Ellsworth) P. O. Box 1311, Ellsworth 04605 - tel. (207) 664-4699
R. Frederick Ehrlenbach (R-Trenton) 44 Bluff Point, Trenton 04605 - tel. (207) 667-8804

District 133
Ralph Chapman* (D-Brooksville) 455 Varnumville Road, Brooksville 04617 - tel. (207) 326-0899
Susan M. Walsh (R-Blue Hill) 57 Sanctuary Lane, Blue Hill 04614 - tel. (207) 374-3708

District 134
Walter A. Kumiega III* (D-Deer Isle) 36 Cedar Lane, Little Deer Isle 04650 - tel. (207) 348-2548
Frank L. Stanley (R-Tremont) 54 Butlers Ledge, Bernard 04612 - tel. (207) 460-7488

District 135
Brian L. Hubbell* (D-Bar Harbor) 66 Park Street, Bar Harbor 04609 - tel. (207) 288-3947
Maurice Joseph Marshall (R-Lamoine) 30 Coley Cove Lane, Lamoine 04605 - tel. (207) 667-2544

District 136
Elizabeth A. Allen (D-Fletcher's Landing Township) 443 Fletcher's Landing Road, Fletcher's Landing Township 04605 - tel. (207) 812-8654
Richard S. Malaby* (R-Hancock) 52 Cross Road, Hancock 04640 - tel. (207) 422-3146

District 137
Oscar F. Emerson (D-Bradley) P. O. Box 142, Bradley 04411 - tel. (207) 922-7684
Lawrence E. Lockman* (R-Amherst) 10 Perry Lane, Amherst 04605 - tel. (207) 584-5900

District 138
Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) P. O. Box 263, Beals 04611 - tel. (207) 497-5562
Richard O. Paul (R-Addison) 253 Ridge Road, Addison 04606 - tel. (207) 483-4760

District 139
Katherine W. Cassidy* (D-Lubec) 5 Somersville Avenue, Lubec 04652 - tel. (207) 733-4648
William R. Tuell (R-East Machias) 431 Hadley Lake Road, East Machias 04630 - tel. (207) 255-8056

District 140
Harold Roy Clark, Jr. (D-Calais) 49 Cedar Street, Calais 04619 - tel. (207) 454-8139
Joyce A. Maker* (R-Calais) 89 Lafayette Street, Calais 04619 - tel. (207) 454-2327

District 141
Beth P. Turner* (R-Burlington) P. O. Box 65, Burlington 04417 - tel. (207) 732-4625

District 142
Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) 475 Enfield Road, Lincoln 04457 - tel. (207) 794-4545

District 143
Stephen S. Stanley* (D-Medway) 614 Pattagumpus Road, Medway 04460 - tel. (207) 746-5371
Debbi J. Perkins (R-Millinocket) 108 New Hampshire Street, Millinocket 04462 - tel. (207) 723-4744

District 144
Roger L. Sherman** (R-Hodgdon) P. O. Box 682, Houlton 04730 - tel. (207) 532-7073

District 145
Glenn M. Hines (D-Hammond) 317 Burnt Brow Road, Hammond 04730 - tel. (207) 532-4141
Ricky D. Long* (R-Sherman) 756 Island Falls Road, Sherman 04776 - tel. (207) 365-4704

District 146
Troy A. Haines (D-Mapleton) 679 Pulcifur Road, Mapleton 04757 - tel. (207) 551-1301
Dustin Michael White (R-Washburn) 21 Howard Road, Presque Isle 04769 - tel. (207) 227-8756

District 147
Robert J. Saucier* (D-Presque Isle) 117 Lombard Street, Presque Isle 04769 - tel. (207) 227-1160
Larry K. Fox (R-Presque Isle) 72 Hardy Street, Presque Isle 04769 - tel. (207) 540-1216

District 148
Alan D. Whittemore (D-Limestone) 42 Trafton Avenue, Limestone 04750 - tel. (207) 325-3611
Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) 24 Fisher Street, Fort Fairfield 04742 - tel. (207) 484-8119
Gregory Alan Ward (U-Limestone) 330 Ward Road, Limestone 04750 - tel. (207) 325-4628

District 149
Carol A. McElwee* (R-Caribou) 54 Pioneer Avenue, Caribou 04736 - tel. (207) 498-8605

District 150
Roland Daniel Martin** (D-Sinclair Township) P. O. Box 97, Sinclair Township 04779 - tel. (207) 543-6165
Craig M. Lawrence (R-Frenchville) 9 Gagnon Avenue, Frenchville 04745 - tel. (207) 543-6060

District 151
John L. Martin** (D-Eagle Lake) P. O. Box 250, Eagle Lake 04739 - tel. (207) 444-5556
Allen Michael Nadeau* (R-Fort Kent) 545 Caribou Road, Fort Kent 04743 - tel. (207) 231-1201