photo of House Chamber with link to House Main Menu

To Find Your Representative...

To find the Representative from your city or town,
click on the first letter of the town.

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L

M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - Y

What to do if there's more than one
Representative from your town

Combined Alphabetical List of
Senators and Representatives

-A-

Abbot - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Acton - House District 20 - Karen A. Gerrish (R-Lebanon) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Addison - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Albany Township - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Albion - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Alexander - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Alfred - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Allagash - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Alna - House District 87 - Jeffery P. Hanley (R-Pittston) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Alton - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Amherst - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Amity - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Andover - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Anson - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Appleton - House District 95 - Gary E. Sukeforth (U-Appleton) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Argyle Township - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Arrowsic - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Arundel - House District 10 - Wayne R. Parry (R-Arundel) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Ashland - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Athens - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Atkinson - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Atlantic - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Auburn - House District 62 - Gina M. Melaragno (D-Auburn) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Auburn - House District 63 - Bruce A. Bickford (R-Auburn) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Auburn - House District 64 - David P. Sawicki (R-Auburn) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Augusta - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Augusta - House District 85 - Donna R. Doore (D-Augusta) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Augusta - House District 86 - Matthew G. Pouliot (R-Augusta) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Aurora - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Avon - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

-B-

Bailey Island - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Baileyville - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Baldwin - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Bancroft - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Bangor - House District 124 - Aaron M. Frey (D-Bangor) - Senate District 9 - Geoffrey M. Gratwick (D-Penobscot)

Bangor - House District 125 - Victoria P. Kornfield (D-Bangor) - Senate District 9 - Geoffrey M. Gratwick (D-Penobscot)

Bangor - House District 126 - John C. Schneck (D-Bangor) - Senate District 9 - Geoffrey M. Gratwick (D-Penobscot)

Bangor - House District 127 - Adam A. Goode (D-Bangor) - Senate District 9 - Geoffrey M. Gratwick (D-Penobscot)

Bar Harbor - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Bar Mills - House District 22 - Jonathan L. Kinney (R-Limington) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Baring Plantation - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Barnard Township - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Bass Harbor - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Bath - House District 52 - Jennifer L. DeChant (D-Bath) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Beals - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Beaver Cove - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Beddington - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Belfast - House District 97 - Erin D. Herbig (D-Belfast) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Belgrade - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Belgrade Lakes - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Belmont - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Benedicta Township - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Benton - House District 78 - Catherine M. Nadeau (D-Winslow) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Benton - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Bernard - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Berry Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Berwick - House District 5 - Beth A. O'Connor (R-Berwick) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Berwick - House District 5 - Beth A. O'Connor (R-Berwick) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Bethel - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Biddeford - House District 9 - H. Stedman Seavey (R-Kennebunkport) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Biddeford - House District 11 - Ryan M. Fecteau (D-Biddeford) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Biddeford - House District 12 - Martin J. Grohman (D-Biddeford) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Biddeford Pool - House District 9 - H. Stedman Seavey (R-Kennebunkport) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Big Lake Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Bingham - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Birch Harbor - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Blaine - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Blanchard Township - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Blue Hill - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Blue Hill Falls - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Boothbay - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Boothbay Harbor - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Bowdoin - House District 55 - Brian D. Hobart (R-Bowdoinham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Bowdoinham - House District 55 - Brian D. Hobart (R-Bowdoinham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Bowerbank - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Bradford - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Bradley - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Bremen - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Brewer - House District 128 - Arthur C. Verow (D-Brewer) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Brewer - House District 129 - Peter A. Lyford (R-Eddington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Bridgewater - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Bridgton - House District 69 - Phyllis A. Ginzler (R-Bridgton) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Brighton Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Bristol - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Brooklin - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Brooks - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Brooksville - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Brookton Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Brownfield - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Brownville - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Brownville Junction - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Brunswick - House District 49 - Matthea Elisabeth Larsen Daughtry (D-Brunswick) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Brunswick - House District 50 - Ralph L. Tucker (D-Brunswick) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Brunswick - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Bryant Pond - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Buckfield - House District 73 - Lloyd C. Herrick (R-Paris) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Bucksport - House District 130 - Richard H. Campbell (R-Orrington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Burlington - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Burnham - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Buxton - House District 16 - Donald G. Marean (R-Hollis) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Buxton - House District 16 - Donald G. Marean (R-Hollis) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Buxton - House District 22 - Jonathan L. Kinney (R-Limington) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Byron - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

-C-

Calais - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Cambridge - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Camden - House District 94 - Joan W. Welsh (D-Rockport) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Camp Ellis - House District 14 - Barry J. Hobbins (D-Saco) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Canaan - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Canton - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Cape Elizabeth - House District 30 - Kimberly J. Monaghan (D-Cape Elizabeth) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

Cape Elizabeth - House District 32 - Scott M. Hamann (D-South Portland) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

Cape Neddick - House District 3 - Lydia Blume (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Cape Porpoise - House District 9 - H. Stedman Seavey (R-Kennebunkport) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Caratunk - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Caribou - House District 149 - Carol A. McElwee (R-Caribou) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Carmel - House District 103 - Roger E. Reed (R-Carmel) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Carrabassett Valley - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Carroll Plantation - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Carthage - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Cary Plantation - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Casco - House District 66 - Michael D. McClellan (R-Raymond) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Casco - House District 67 - Susan M. W. Austin (R-Gray) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Castine - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Castle Hill - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Caswell - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Cathance Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Centerville Township - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Chapman - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Charleston - House District 104 - Raymond A. Wallace (R-Dexter) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Charlotte - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Chebeague Island - House District 47 - Janice E. Cooper (D-Yarmouth) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Chelsea - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Cherryfield - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Chester - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Chesterville - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

China - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Clifton - House District 129 - Peter A. Lyford (R-Eddington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Clinton - House District 106 - Stanley Byron Short, Jr. (D-Pittsfield) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Codyville Plantation - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Columbia - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Columbia Falls - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Concord Township - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Connor Township - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Cooper - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Coopers Mills - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Coopers Mills - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Coplin Plantation - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Corea - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Corinna - House District 100 - Kenneth Wade Fredette (R-Newport) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Corinth - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Cornish - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Cornville - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Costigan - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Cranberry Isles - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Crawford - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Criehaven Township - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Cross Lake Township - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Crouseville - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Crystal - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Cumberland - House District 45 - Michael J. Timmons (R-Cumberland) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Cushing - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Cutler - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Cyr Plantation - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

-D-

Dallas Plantation - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Damariscotta - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Danforth - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Dayton - House District 10 - Wayne R. Parry (R-Arundel) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Deblois - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Dedham - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Deer Isle - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Denmark - House District 69 - Phyllis A. Ginzler (R-Bridgton) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Dennistown Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Dennysville - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Detroit - House District 106 - Stanley Byron Short, Jr. (D-Pittsfield) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Dexter - House District 104 - Raymond A. Wallace (R-Dexter) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Dixfield - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Dixmont - House District 100 - Kenneth Wade Fredette (R-Newport) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Dover-Foxcroft - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Dresden - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Drew Plantation - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Dryden - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Durham - House District 46 - Paul Chace (R-Durham) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Dyer Brook - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

-E-

E Township - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Eagle Lake - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

East Andover - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

East Blue Hill - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

East Boothbay - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

East Corinth - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

East Dixfield - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

East Livermore - House District 74 - Paul E. Gilbert (D-Jay) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

East Machias - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

East Millinocket - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

East Orland - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

East Poland - House District 65 - Ellie Espling (R-New Gloucester) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

East Vassalboro - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

East Waterboro - House District 17 - Dwayne W. Prescott (R-Waterboro) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

East Wilton - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

East Winthrop - House District 81 - Craig V. Hickman (D-Winthrop) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Eastbrook - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Easton - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Eastport - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Eddington - House District 129 - Peter A. Lyford (R-Eddington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Edgecomb - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Edinburg - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Edmunds Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Eliot - House District 2 - Roberta B. Beavers (D-South Berwick) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Elliottsville Township - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Ellsworth - House District 132 - Louis J. Luchini (D-Ellsworth) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Embden - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Emery Mills - House District 20 - Karen A. Gerrish (R-Lebanon) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Emery Mills - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Enfield - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Etna - House District 100 - Kenneth Wade Fredette (R-Newport) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Etna - House District 103 - Roger E. Reed (R-Carmel) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Eustis - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Exeter - House District 104 - Raymond A. Wallace (R-Dexter) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

-F-

Fairfield - House District 108 - John Joseph Picchiotti (R-Fairfield) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Falmouth - House District 43 - Mark N. Dion (D-Portland) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Falmouth - House District 44 - Teresa S. Pierce (D-Falmouth) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Farmingdale - House District 83 - Gay M. Grant (D-Gardiner) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Farmington - House District 113 - Andrew Russell Buckland (R-Farmington) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Farmington Falls - House District 113 - Andrew Russell Buckland (R-Farmington) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Fayette - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Fletchers Landing Township - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Forest City Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Fort Fairfield - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Fort Kent - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Fort Kent Mills - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Frankfort - House District 98 - James S. Gillway (R-Searsport) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Franklin - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Freedom - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Freeman Township - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Freeport - House District 48 - Sara Gideon (D-Freeport) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Frenchboro - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Frenchville - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Friendship - House District 91 - Jeffrey Evangelos (U-Friendship) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Frye Island - House District 67 - Susan M. W. Austin (R-Gray) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Fryeburg - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

-G-

Gardiner - House District 83 - Gay M. Grant (D-Gardiner) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Garfield Plantation - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Garland - House District 104 - Raymond A. Wallace (R-Dexter) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Georgetown - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Gilead - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Glen Cove - House District 94 - Joan W. Welsh (D-Rockport) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Glenburn - House District 102 - Stacey K. Guerin (R-Glenburn) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Glenwood Plantation - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Gorham - House District 26 - Linda F. Sanborn (D-Gorham) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Gorham - House District 27 - Andrew J. McLean (D-Gorham) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Gouldsboro - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Grand Falls Township - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Grand Isle - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Grand Lake Stream Plantation - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Gray - House District 45 - Michael J. Timmons (R-Cumberland) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Gray - House District 67 - Susan M. W. Austin (R-Gray) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Great Pond - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Greenbush - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Greene - House District 57 - Stephen J. Wood (R-Sabattus) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Greenfield Township - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Greenlaw Chopping Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Greenville - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Greenville Junction - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Greenwood - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Guilford - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

-H-

Hallowell - House District 84 - Charlotte Warren (D-Hallowell) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Hamlin - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Hammond - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Hampden - House District 101 - James E. Davitt (D-Hampden) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Hancock - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Hanover - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Harborside - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Harmony - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Harpswell - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Harrington - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Harrison - House District 69 - Phyllis A. Ginzler (R-Bridgton) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Hartford - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Hartland - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Haynesville - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Hebron - House District 73 - Lloyd C. Herrick (R-Paris) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Hermon - House District 103 - Roger E. Reed (R-Carmel) - Senate District 9 - Geoffrey M. Gratwick (D-Penobscot)

Hersey - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Herseytown Township - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Hibberts Gore - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Highland Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Hinckley - House District 108 - John Joseph Picchiotti (R-Fairfield) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Hiram - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Hodgdon - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Holden - House District 129 - Peter A. Lyford (R-Eddington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Hollis - House District 16 - Donald G. Marean (R-Hollis) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Hope - House District 95 - Gary E. Sukeforth (U-Appleton) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Houlton - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Howland - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Hudson - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Hulls Cove - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

-I-

Indian Island Voting District - House District 122 - Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Indian Purchase Township T3 - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Indian Purchase Township T3 - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Indian Purchase Township T4 - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Indian Township Voting District - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Industry - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Island Falls - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Isle au Haut - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Islesboro - House District 94 - Joan W. Welsh (D-Rockport) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

-J-

Jackman - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Jackson - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Jay - House District 74 - Paul E. Gilbert (D-Jay) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Jefferson - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Jonesboro - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Jonesport - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

-K-

Kenduskeag - House District 102 - Stacey K. Guerin (R-Glenburn) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Kennebunk - House District 8 - Christopher W. Babbidge (D-Kennebunk) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Kennebunk - House District 9 - H. Stedman Seavey (R-Kennebunkport) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Kennebunkport - House District 9 - H. Stedman Seavey (R-Kennebunkport) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Kents Hill - House District 81 - Craig V. Hickman (D-Winthrop) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Kingfield - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Kingman Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Kingsbury Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Kittery - House District 1 - Deane Rykerson (D-Kittery) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Kittery - House District 2 - Roberta B. Beavers (D-South Berwick) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Kittery Point - House District 1 - Deane Rykerson (D-Kittery) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Knox - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Kossuth Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

-L-

Lagrange - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Lake View Plantation - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Lakeville - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Lambert Lake Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Lamoine - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Lebanon - House District 20 - Karen A. Gerrish (R-Lebanon) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Lee - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Leeds - House District 75 - Jeffrey L. Timberlake (R-Turner) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Levant - House District 102 - Stacey K. Guerin (R-Glenburn) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Lewiston - House District 58 - Michel A. Lajoie (D-Lewiston) - Senate District 21 - Nathan L. Libby (D-Androscoggin)

Lewiston - House District 59 - Margaret R. Rotundo (D-Lewiston) - Senate District 21 - Nathan L. Libby (D-Androscoggin)

Lewiston - House District 60 - Jared F. Golden (D-Lewiston) - Senate District 21 - Nathan L. Libby (D-Androscoggin)

Lewiston - House District 61 - Heidi E. Brooks (D-Lewiston) - Senate District 21 - Nathan L. Libby (D-Androscoggin)

Lexington Township - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Liberty - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Lille - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Limerick - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Limerick - House District 22 - Jonathan L. Kinney (R-Limington) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Limestone - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Limington - House District 22 - Jonathan L. Kinney (R-Limington) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Lincoln - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Lincoln Center - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Lincoln Plantation - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Lincolnville - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Linneus - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Lisbon - House District 56 - Dale J. Crafts (R-Lisbon) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Lisbon Falls - House District 56 - Dale J. Crafts (R-Lisbon) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Litchfield - House District 82 - Randall Adam Greenwood (R-Wales) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Little Deer Isle - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Littleton - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Livermore - House District 74 - Paul E. Gilbert (D-Jay) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Livermore - House District 75 - Jeffrey L. Timberlake (R-Turner) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Livermore Falls - House District 74 - Paul E. Gilbert (D-Jay) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Locke Mills - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Long A Township - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Long Island - House District 47 - Janice E. Cooper (D-Yarmouth) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Louds Island - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Lovell - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Lovell - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Lowell - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Lubec - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Ludlow - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Lyman - House District 10 - Wayne R. Parry (R-Arundel) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

Lyman - House District 17 - Dwayne W. Prescott (R-Waterboro) - Senate District 32 - David E. Dutremble (D-York)

-M-

Machias - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Machiasport - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Macwahoc Plantation - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Madawaska - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Madawaska Lake Township - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Madison - House District 107 - Jeff M. McCabe (D-Skowhegan) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Madison - House District 111 - Bradlee Thomas Farrin (R-Norridgewock) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Madrid Township - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Magalloway Plantation - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Manchester - House District 84 - Charlotte Warren (D-Hallowell) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Manset - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Mapleton - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Mariaville - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Marion Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Mars Hill - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Marshall Island Township - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Marshfield - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Masardis - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Mason Township - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Matinicus Isle Plantation - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Mattamiscontis Township - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Mattawamkeag - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Maxfield - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Mechanic Falls - House District 72 - Kathleen R. J. Dillingham (R-Oxford) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Meddybemps - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Medford - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Medomak - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Medway - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Mercer - House District 108 - John Joseph Picchiotti (R-Fairfield) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Merrill - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Mexico - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Milbridge - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Milford - House District 121 - Robert S. Duchesne (D-Hudson) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Millinocket - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Milo - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Milton Township - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Minot - House District 64 - David P. Sawicki (R-Auburn) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Minturn - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Molunkus Township - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Monhegan Plantation - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Monmouth - House District 81 - Craig V. Hickman (D-Winthrop) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Monmouth - House District 82 - Randall Adam Greenwood (R-Wales) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Monroe - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Monson - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Monticello - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Montville - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Moody - House District 7 - Robert A. Foley (R-Wells) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Moose River - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Moro Plantation - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Morrill - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Moscow - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Mount Chase - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Mount Desert - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Mount Vernon - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Muscle Ridge Islands Township - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

-N-

Naples - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Nashville Plantation - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

New Canada - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

New Gloucester - House District 65 - Ellie Espling (R-New Gloucester) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

New Harbor - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

New Limerick - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

New Portland - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

New Sharon - House District 113 - Andrew Russell Buckland (R-Farmington) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

New Sweden - House District 149 - Carol A. McElwee (R-Caribou) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

New Vineyard - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Newburgh - House District 101 - James E. Davitt (D-Hampden) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Newcastle - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Newfield - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Newport - House District 100 - Kenneth Wade Fredette (R-Newport) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Newry - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Nobleboro - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Nobleboro - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Norridgewock - House District 111 - Bradlee Thomas Farrin (R-Norridgewock) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

North Amity - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

North Berwick - House District 5 - Beth A. O'Connor (R-Berwick) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

North Berwick - House District 6 - Mark W. Eves (D-North Berwick) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

North Brooklin - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

North Fryeburg - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

North Haven - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

North Jay - House District 74 - Paul E. Gilbert (D-Jay) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

North Turner - House District 75 - Jeffrey L. Timberlake (R-Turner) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

North Whitefield - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

North Windham - House District 24 - Mark E. Bryant (D-Windham) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

North Windham - House District 25 - Patrick W. Corey (R-Windham) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

North Yarmouth - House District 46 - Paul Chace (R-Durham) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Northeast Harbor - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Northfield - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Northport - House District 97 - Erin D. Herbig (D-Belfast) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Norway - House District 71 - Tom J. Winsor (R-Norway) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

-O-

Oakfield - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Oakland - House District 77 - Robert W. Nutting (R-Oakland) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Oakland - House District 110 - Henry E. M. Beck (D-Waterville) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Ocean Park - House District 13 - George W. Hogan (D-Old Orchard Beach) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Ogunquit - House District 4 - Patricia Hymanson (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

Olamon - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Old Orchard Beach - House District 13 - George W. Hogan (D-Old Orchard Beach) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Old Town - House District 122 - Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Oquossoc - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Orient - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Orland - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Orneville Township - House District 120 - Norman E. Higgins (R-Dover-Foxcroft) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Orono - House District 123 - Ryan D. Tipping-Spitz (D-Orono) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Orono - House District 124 - Aaron M. Frey (D-Bangor) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Orrington - House District 130 - Richard H. Campbell (R-Orrington) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Orr's Island - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Osborn - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Otis - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Otisfield - House District 72 - Kathleen R. J. Dillingham (R-Oxford) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Otter Creek - House District 135 - Brian L. Hubbell (D-Bar Harbor) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Owls Head - House District 93 - Elizabeth E. Dickerson (D-Rockland) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Oxbow Plantation - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Oxford - House District 72 - Kathleen R. J. Dillingham (R-Oxford) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

-P-

Palermo - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Palmyra - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Paris - House District 73 - Lloyd C. Herrick (R-Paris) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Parkman - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Parsonsfield - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Parsonsfield - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Passadumkeag - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Passamaquoddy Indian Township - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Passamaquoddy Pleasant Point - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Patten - House District 143 - Stephen S. Stanley (D-Medway) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Peaks Island - House District 39 - Diane M. Russell (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Pejepscot - House District 54 - Denise A. Tepler (D-Topsham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Pemaquid - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Pembroke - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Penobscot - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Penobscot Indian Island - House District 122 - Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Penobscot Nation Voting District - House District 122 - Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Perham - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Perkins Island Township - House District 55 - Brian D. Hobart (R-Bowdoinham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Perkins Township - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Perry - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Peru - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Phillips - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Phippsburg - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Pittsfield - House District 106 - Stanley Byron Short, Jr. (D-Pittsfield) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Pittston - House District 87 - Jeffery P. Hanley (R-Pittston) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Plaisted - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Pleasant Point Voting District - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Pleasant Ridge Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Plymouth - House District 100 - Kenneth Wade Fredette (R-Newport) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Poland - House District 65 - Ellie Espling (R-New Gloucester) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Poland - House District 66 - Michael D. McClellan (R-Raymond) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Poland Spring - House District 65 - Ellie Espling (R-New Gloucester) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

Portage Lake - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Porter - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Portland - House District 36 - Denise Patricia Harlow (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 36 - Denise Patricia Harlow (D-Portland) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Portland - House District 37 - Richard R. Farnsworth (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 37 - Richard R. Farnsworth (D-Portland) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Portland - House District 38 - Matthew W. Moonen (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 39 - Diane M. Russell (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 40 - Benjamin M. Chipman (I-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 41 - Erik C. Jorgensen (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 41 - Erik C. Jorgensen (D-Portland) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Portland - House District 42 - Peter C. Stuckey (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 43 - Mark N. Dion (D-Portland) - Senate District 27 - Justin L. Alfond (D-Cumberland)

Portland - House District 43 - Mark N. Dion (D-Portland) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Pownal - House District 46 - Paul Chace (R-Durham) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Pownal - House District 48 - Sara Gideon (D-Freeport) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

Prentiss Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Presque Isle - House District 147 - Robert J. Saucier (D-Presque Isle) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Presque Isle - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Princeton - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Prospect - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Prospect Harbor - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Pukakon Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

-Q-

Quimby - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

-R-

Randolph - House District 87 - Jeffery P. Hanley (R-Pittston) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Rangeley - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Rangeley Plantation - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Raymond - House District 66 - Michael D. McClellan (R-Raymond) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Raymond - House District 67 - Susan M. W. Austin (R-Gray) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Readfield - House District 81 - Craig V. Hickman (D-Winthrop) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Reed Plantation - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Richmond - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Richmond - House District 55 - Brian D. Hobart (R-Bowdoinham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Ripley - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Robbinston - House District 140 - Joyce A. Maker (R-Calais) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Robinhood - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Rockland - House District 93 - Elizabeth E. Dickerson (D-Rockland) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Rockport - House District 94 - Joan W. Welsh (D-Rockport) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Rockwood Strip T1 - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Rockwood Strip T2 - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Rome - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Roque Bluffs - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Round Pond - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Roxbury - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Rumford - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Rumford Center - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Rumford Point - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

-S-

Sabattus - House District 57 - Stephen J. Wood (R-Sabattus) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Saco - House District 14 - Barry J. Hobbins (D-Saco) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Saco - House District 15 - Justin M. Chenette (D-Saco) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Saco - House District 16 - Donald G. Marean (R-Hollis) - Senate District 31 - Linda M. Valentino (D-York)

Salem Township - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Sandy River Plantation - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Sanford - House District 4 - Patricia Hymanson (D-York) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Sanford - House District 18 - Anne-Marie Mastraccio (D-Sanford) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Sanford - House District 19 - William F. Noon (D-Sanford) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Sangerville - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Sargentville - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Scarborough - House District 27 - Andrew J. McLean (D-Gorham) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Scarborough - House District 28 - Heather W. Sirocki (R-Scarborough) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

Scarborough - House District 28 - Heather W. Sirocki (R-Scarborough) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Scarborough - House District 29 - Karen Vachon (R-Scarborough) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

Scarborough - House District 29 - Karen Vachon (R-Scarborough) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

Seal Cove - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Searsmont - House District 96 - Christine S. Burstein (D-Lincolnville) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Searsport - House District 98 - James S. Gillway (R-Searsport) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Sebago - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

Sebec - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Seboeis Plantation - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Seboomook Township - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Sedgwick - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Shapleigh - House District 20 - Karen A. Gerrish (R-Lebanon) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Shapleigh - House District 21 - James J. Campbell, Sr. (I-Newfield) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Sheridan - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Sherman - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Sherman Mills - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Sherman Station - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Shirley - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Sidney - House District 77 - Robert W. Nutting (R-Oakland) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Silver Ridge Township - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Sinclair Township - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Skowhegan - House District 107 - Jeff M. McCabe (D-Skowhegan) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Smithfield - House District 108 - John Joseph Picchiotti (R-Fairfield) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Smyrna - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Smyrna Mills - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Soldier Pond - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Solon - House District 111 - Bradlee Thomas Farrin (R-Norridgewock) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Somerville - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Sorrento - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

South Berwick - House District 2 - Roberta B. Beavers (D-South Berwick) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

South Berwick - House District 6 - Mark W. Eves (D-North Berwick) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

South Bristol - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

South Bristol - House District 90 - Michael G. Devin (D-Newcastle) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

South Casco - House District 66 - Michael D. McClellan (R-Raymond) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

South Casco - House District 67 - Susan M. W. Austin (R-Gray) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

South China - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

South Freeport - House District 48 - Sara Gideon (D-Freeport) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

South Gardiner - House District 83 - Gay M. Grant (D-Gardiner) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

South Harpswell - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 24 - Stan Gerzofsky (D-Cumberland)

South Hiram - House District 70 - Nathan J. Wadsworth (R-Hiram) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

South Paris - House District 73 - Lloyd C. Herrick (R-Paris) - Senate District 19 - James M. Hamper (R-Oxford)

South Portland - House District 31 - Terry K. Morrison (D-South Portland) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

South Portland - House District 32 - Scott M. Hamann (D-South Portland) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

South Portland - House District 33 - Kevin J. Battle (R-South Portland) - Senate District 29 - Rebecca J. Millett (D-Cumberland)

South Thomaston - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

South Waterboro - House District 17 - Dwayne W. Prescott (R-Waterboro) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

South Windham - House District 25 - Patrick W. Corey (R-Windham) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Southport - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Southwest Harbor - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Springfield - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Springvale - House District 19 - William F. Noon (D-Sanford) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Spruce Head - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

St. Agatha - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

St. Albans - House District 105 - Joel R. Stetkis (R-Canaan) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

St. David - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

St. Francis - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

St. George - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

St. John Plantation - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Stacyville - House District 145 - Ricky D. Long (R-Sherman) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Standish - House District 22 - Jonathan L. Kinney (R-Limington) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Standish - House District 23 - Michael A. Shaw (D-Standish) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Starks - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Steep Falls - House District 23 - Michael A. Shaw (D-Standish) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Stetson - House District 104 - Raymond A. Wallace (R-Dexter) - Senate District 10 - Andre E. Cushing III (R-Penobscot)

Steuben - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Stillwater - House District 122 - Michelle Ann Dunphy (D-Old Town) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Stockholm - House District 148 - Anthony J. Edgecomb (R-Fort Fairfield) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Stockton Springs - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Stoneham - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Stonington - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Stow - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Stratton - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Strong - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Sullivan - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Summit Township - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Sumner - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Sunset - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Surry - House District 133 - Ralph Chapman (D-Brooksville) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Swan's Island - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Swanville - House District 98 - James S. Gillway (R-Searsport) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Sweden - House District 71 - Tom J. Winsor (R-Norway) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

-T-

Talmadge - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Temple - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Tenants Harbor - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

The Forks Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

Thomaston - House District 92 - Chuck Kruger (D-Thomaston) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Thorndike - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Topsfield - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Topsham - House District 54 - Denise A. Tepler (D-Topsham) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Tremont - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Trenton - House District 132 - Louis J. Luchini (D-Ellsworth) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Trescott Township - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Troy - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Turner - House District 75 - Jeffrey L. Timberlake (R-Turner) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Turner Center - House District 75 - Jeffrey L. Timberlake (R-Turner) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Twombly Ridge Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

-U-

Union - House District 91 - Jeffrey Evangelos (U-Friendship) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Union - House District 95 - Gary E. Sukeforth (U-Appleton) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Unity - House District 99 - MaryAnne Kinney (R-Knox) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Unity Township - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Upper Frenchville - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Upton - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

-V-

Van Buren - House District 150 - Roland Danny Martin (D-Sinclair) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Vanceboro - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Vassalboro - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Veazie - House District 129 - Peter A. Lyford (R-Eddington) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Verona Island - House District 131 - Karleton S. Ward (R-Dedham) - Senate District 8 - Kimberley C. Rosen (R-Hancock)

Vienna - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Vinalhaven - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

-W-

Wade - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Waite - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Waldo - House District 97 - Erin D. Herbig (D-Belfast) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Waldoboro - House District 91 - Jeffrey Evangelos (U-Friendship) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Wales - House District 82 - Randall Adam Greenwood (R-Wales) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Wallagrass - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Waltham - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Warren - House District 95 - Gary E. Sukeforth (U-Appleton) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

Washburn - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Washington - House District 91 - Jeffrey Evangelos (U-Friendship) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Washington Township - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Waterboro - House District 17 - Dwayne W. Prescott (R-Waterboro) - Senate District 33 - David Woodsome (R-York)

Waterford - House District 71 - Tom J. Winsor (R-Norway) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Waterville - House District 109 - Thomas R. W. Longstaff (D-Waterville) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Waterville - House District 110 - Henry E. M. Beck (D-Waterville) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Wayne - House District 76 - Gary L. Hilliard (R-Belgrade) - Senate District 22 - Garrett P. Mason (R-Androscoggin)

Webster Plantation - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Weeks Mills - House District 79 - Timothy S. Theriault (R-China) - Senate District 15 - Roger J. Katz (R-Kennebec)

Weld - House District 112 - Thomas H. Skolfield (R-Weld) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Wellington - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Wells - House District 4 - Patricia Hymanson (D-York) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Wells - House District 7 - Robert A. Foley (R-Wells) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

Wesley - House District 137 - Lawrence E. Lockman (R-Amherst) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

West Baldwin - House District 68 - Christine B. Powers (D-Naples) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

West Bath - House District 51 - Joyce McCreight (D-Harpswell) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

West Bethel - House District 117 - Frances M. Head (R-Bethel) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

West Enfield - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

West Forks Plantation - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 3 - Rodney L. Whittemore (R-Somerset)

West Gardiner - House District 84 - Charlotte Warren (D-Hallowell) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

West Lebanon - House District 20 - Karen A. Gerrish (R-Lebanon) - Senate District 34 - Ronald F. Collins (R-York)

West Minot - House District 64 - David P. Sawicki (R-Auburn) - Senate District 20 - Eric L. Brakey (R-Androscoggin)

West Paris - House District 71 - Tom J. Winsor (R-Norway) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

West Peru - House District 116 - Richard A. Pickett (R-Dixfield) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

West Rockport - House District 94 - Joan W. Welsh (D-Rockport) - Senate District 12 - David R. Miramant (D-Knox)

West Scarborough - House District 28 - Heather W. Sirocki (R-Scarborough) - Senate District 30 - Amy F. Volk (R-Cumberland)

West Sullivan - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

West Sumner - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

West Tremont - House District 134 - Walter A. Kumiega III (D-Deer Isle) - Senate District 7 - Brian D. Langley (R-Hancock)

Westbrook - House District 34 - Drew Gattine (D-Westbrook) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Westbrook - House District 35 - Dillon Bates (D-Westbrook) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

Westbrook - House District 35 - Dillon Bates (D-Westbrook) - Senate District 28 - Anne M. Haskell (D-Cumberland)

Westfield - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Westmanland - House District 149 - Carol A. McElwee (R-Caribou) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Weston - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Westport Island - House District 89 - Stephanie Hawke (R-Boothbay Harbor) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Whitefield - House District 88 - Deborah J. Sanderson (R-Chelsea) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Whiting - House District 139 - William R. Tuell (R-East Machias) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Whitney Township - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Whitneyville - House District 138 - Robert W. Alley, Sr. (D-Beals) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Willimantic - House District 119 - Paul A. Stearns (R-Guilford) - Senate District 4 - Paul T. Davis, Sr. (R-Piscataquis)

Wilton - House District 114 - Russell J. Black (R-Wilton) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Windham - House District 24 - Mark E. Bryant (D-Windham) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Windham - House District 25 - Patrick W. Corey (R-Windham) - Senate District 26 - G. William Diamond (D-Cumberland)

Windsor - House District 80 - Lori A. Fowle (D-Vassalboro) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Winn - House District 141 - Beth P. Turner (R-Burlington) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

Winslow - House District 78 - Catherine M. Nadeau (D-Winslow) - Senate District 16 - Scott W. Cyrway (R-Kennebec)

Winter Harbor - House District 136 - Richard S. Malaby (R-Hancock) - Senate District 6 - David C. Burns (R-Washington)

Winterport - House District 98 - James S. Gillway (R-Searsport) - Senate District 11 - Michael D. Thibodeau (R-Waldo)

Winterville Plantation - House District 151 - John L. Martin (D-Eagle Lake) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Winthrop - House District 81 - Craig V. Hickman (D-Winthrop) - Senate District 14 - Earle L. McCormick (R-Kennebec)

Wiscasset - House District 87 - Jeffery P. Hanley (R-Pittston) - Senate District 13 - Christopher K. Johnson (D-Lincoln)

Woodland - House District 146 - Dustin Michael White (R-Washburn) - Senate District 1 - Peter E. Edgecomb (R-Aroostook)

Woodstock - House District 115 - Matthew J. Peterson (D-Rumford) - Senate District 18 - John L. Patrick (D-Oxford)

Woodville - House District 142 - Sheldon Mark Hanington (R-Lincoln) - Senate District 5 - James F. Dill (D-Penobscot)

Woolwich - House District 53 - Jeffrey K. Pierce (R-Dresden) - Senate District 23 - Linda L. Baker (R-Sagadahoc)

Wyman Township - House District 118 - Larry C. Dunphy (R-Embden) - Senate District 17 - Thomas B. Saviello (R-Franklin)

Wytopitlock - House District 144 - Roger L. Sherman (R-Hodgdon) - Senate District 2 - Michael J. Willette (R-Aroostook)

-Y-

Yarmouth - House District 47 - Janice E. Cooper (D-Yarmouth) - Senate District 25 - Catherine Breen (D-Cumberland)

York - House District 3 - Lydia Blume (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

York - House District 4 - Patricia Hymanson (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

York Beach - House District 3 - Lydia Blume (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)

York Harbor - House District 3 - Lydia Blume (D-York) - Senate District 35 - Dawn Hill (D-York)